Darmowa dostawa od 349,99 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ORGANIZACJA I ZABEZPIECZENIE IMPREZ

( ilość produktów: 59 )

Proponujemy Państwu akcesoria przydatne w wyposażaniu pracowników ochraniających i pomagających w czasie trwania imprez masowych – zarówno artystycznych, rozrywkowych, sportowych jak i imprezach masowych podwyższonego ryzyka.

Zabezpieczenie imprez masowych

Imprezą masową jest impreza artystyczna, sportowa, kulturalna lub rozrywkowa, na której liczba miejsc wynosi przynajmniej 1000 (np. na stadionie) lub przynajmniej 300 (np. w hali sportowej).

Organizator takiego wydarzenia ma obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim jego uczestnikom. Najczęściej czyni to z pomocą firmy ochroniarskiej i grupą ratownictwa medycznego specjalizujących się w zabezpieczaniu imprez masowych. Wybrane firmy powinny spełniać wszelkie wymagania formalne, posiadać wymagany sprzęt i odpowiednio przeszkolonych pracowników. W prazie konieczności możliwe musi być sprawne udzielenie pierwszej pomocy lub leczenie na miejscu oraz transport do szpitala.

Zabezpieczenie medyczne składa się najczęściej z zespołu wyjazdowego (z lekarzem lub bez), patrole ratownicze (pary osób uprawnione do udzielenia pierwszej pomocy), punkty pomocy medycznej.

Widoczna obsługa

Punkty medyczne powinny być oznaczone tak, aby uczestnik imprezy mógł je bez większego problemu odszukać i dostać się do nich. Podobnie – członkowie zespołów ratowniczych i punktów informacyjnych powinni być łatwi do zidentyfikowania. Pomocne okażą się kamizelki odblaskowe ze stosownym oznakowaniem.

  • Zabezpieczenie i bezpieczeństwo imprez masowych i niemasowych,
  • zabezpieczenie medyczne,
  • stanowisko techniczne,
  • punkt informacyjny,
  • służba porządkowa i informacyjna.

Służbami porządkowymi i informacyjnymi w trakcie trwania imprezy masowej kieruje wyznaczony przez organizatora i przeszkolony kierownik ds. bezpieczeństwa.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 137 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2020-07-23
Pozytywnie
2020-08-05
Szybko sprawnie
Strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel