Darmowa dostawa od 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sport to zdrowie

2019-03-14

Aktywność fizyczna jest podstawą naszego dobrego zdrowia i samopoczucia. Od dawna wiadomo, że regularne ćwiczenia zapewnią nam zdrowe serce, które będzie biło jak dzwon; dużo lepsze dotlenienie organizmu, dzięki któremu będziemy wypoczęci; wzmocnienie kości i powiększenie masy mięśniowej, co jest szczególnie ważne w podeszłym wieku. Możliwe jest nawet wyleczenie z wielu chorób cywilizacyjnych. Odpowiednia gimnastyka będzie działała również na naszą sferę mentalną: zredukuje stres, poprawi funkcjonowanie mózgu oraz wpłynie dobroczynnie na nasze samopoczucie. To co, zaczynamy?

Bezpieczne bieganie

Bieganie cieszy się niesłabnącą popularnością w naszym kraju. Wręcz co weekend możemy brać udział w jakimś wydarzeniu, bić własne rekordy i pokonywać swoje słabości. Wymaga to od nas oczywiście oczywiście ciężkiej pracy, wysokiej samodyscypliny i zaangażowania na wielu treningach. Przygotowując się do biegu trzeba pamiętać, aby robić to w sposób bezpieczny dla siebie. Oczywistym jest, że nie możemy się przetrenować, warto być wyposażonym w odpowiednie obuwie i dobrze odżywionym. Ale czy zawsze mamy na uwadze to, żeby zabezpieczyć się również przed zagrożeniami zewnętrznymi? Przede wszystkim należy tu wspomnieć o naszej widoczności. Odzież odblaskowa uchroni nas od ewentualnego zderzenia nie tylko z samochodem – biegając w parku możemy zostać potrąceni chociażby przez rowerzystę. Natomiast jeżeli lubimy biegać w słuchawkach – wybierajmy takie, które przepuszczają odgłosy otoczenia. Generalnie najbezpieczniej będzie trenować w miejscach dobrze nam znanych, najlepiej z towarzyszem, choćby i z psem.

Wspomniane kwestie dotyczą głównie ćwiczeń na świeżym powietrzu. Jednak wiele osób zamieszkujących duże miasta, a w szczególności ich centra, rezygnuje z aktywności fizycznej na dworze. Ma to związek z tym, że płuca osoby trenującej, intensywnie pracując, przepuszczają zdecydowanie więcej tlenu, a co za tym idzie – zanieczyszczeń powietrza, które unoszą się w miastach. Niektórzy wybierają specjalne maski filtrujące, ale nie każdy będzie się czuć komfortowo z maską na twarzy w czasie biegu. Dlatego właśnie częstym wyborem jest siłownia, gdzie możemy bez takich obaw ciężko trenować. Jednak uwaga – i tu mogą czyhać na nas niebezpieczeństwa. Siłownie miejskie są często klimatyzowane, dlatego ważnym jest dobór odpowiedniego stroju.

Koszulka termoaktywna

Do intensywnego wysiłku fizycznego najlepiej sprawdzi się odzież termoaktywna, która odpowiednio odprowadzi na zewnątrz wilgoć wytworzoną przez nasze ciało. Tutaj bawełniana koszulka się nie sprawdzi. Mimo, że jesteśmy w pomieszczeniu, warto pomyśleć o koszulce w jaskrawym kolorze lub z odblaskowym nadrukiem. Często osoby energicznie, niemal nieprzytomnie, ćwiczące nie zwracają uwagi na świat dookoła. Tym sposobem – przez nieuważność – możemy zostać potrąceni lub uderzeni sztangą czy hantlem. Natomiast w przypadku profesjonalistów (prowadzących zajęcia czy trenerów personalnych) opłaca się być widocznym na tle licznej grupy adeptów.

Nie ważne jaką aktywność fizyczną podejmujemy i gdzie – dbajmy o swoją widoczność i bezpieczeństwo! Zredukowanie wszelkich potencjalnych zagrożeń pozwoli nam na odpowiednie skupienie się na treningu i przekierowanie całej swojej uwagi na czerpanie radości z ulubionego sportu. A więc – do dzieła!

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 719 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-09
Porządne
2024-07-04
Super Polecam serdecznie
pixel